Aplikacja Miele Scout

MobileControl

Scout może być wygodnie sterowany zdalnie przez aplikację na smartfon lub tablet. Dostępnych jest wiele atrakcyjnych funkcji. Na przykład można zaprogramować robota tak, żeby zaczynał pracę codziennie o tej samej godzinie, dzięki funkcji „timer”. Za pomocą funkcji wyświetlania mapy można w każdej chwili monitorować proces sprzątania.

Ekran statusu

Ekran startowy dostarcza wszystkich najważniejszych informacji w jednym miejscu, np. w jakim trybie znajduje się aktualnie Scout oraz kiedy rozpocznie kolejne sprzątanie. Wystarczy kliknąć tylko dwa razy, aby wybrać tryb sprzątania i bezpośrednio włączyć robota sprzątającego.

Home Mapping

Scout przemierza systematycznie pomieszczenia i tworzy jednocześnie wirtualną mapę. W ten sposób odnajduje idealną linię pozwalającą mu na wydajne i dokładne sprzątanie. Za pomocą aplikacji, na podstawie mapy widać od razu, w którym miejscu robot sprzątający się znajduje oraz gdzie już posprzątał. Istnieje możliwość tworzenia obszarów, które powinny być sprzątane częściej. Ponadto można wskazać obszary, których Scout powinien unikać.

Timer

Robot Scout umożliwia też indywidualne programowanie czasu czyszczenia podłogi. Dzięki temu robot może pracować np. w czasie, kiedy nie będzie nikogo w domu. Scout zacznie sprzątanie zawsze w wybranym momencie. Następnie urządzenie automatycznie powróci do stacji ładowania w celu zregenerowania akumulatora. Istnieje możliwość ustawienia do 7 programów timera, aby umożliwić rozpoczynanie sprzątania o różnych porach każdego dnia tygodnia. Można więc spokojnie wyjść z domu, a robot Scout sam zajmie się sprzątaniem.

Home Vision

Za pośrednictwem obu kamer umieszczonych z przodu można w każdej chwili, nawet nie będąc w domu, sprawdzić, czy wszystko jest w porządku oraz czy Scout sprząta. Możliwe jest obserwowanie sprzątania w czasie rzeczywistym z perspektywy urządzenia. W ten sposób zawsze wiadomo, w którym miejscu Scout akurat się znajduje. Przyciski strzałek umożliwiają łatwą nawigację. Oczywiście przekaz obrazu na żywo jest zaszyfrowany.