O nas

Dobre powody, by wybrać Miele Professional

Jakość Miele Professional

Jakość, na której można polegać. Urządzenia Miele Professional są projektowane przez inżynierów Miele i produkowane ze starannie dobranych komponentów, w przeważającej części we własnych zakładach w Niemczech i Europie. Niemiecka myśl techniczna oznacza dla nas przede wszystkim, że traktujemy wszystko bardzo dokładnie – aż po najdrobniejsze detale. A ponadto przywiązujemy dużą wagę również do drobnych ulepszeń.

Dzięki temu możemy, jak nikt inny w branży, zagwarantować najwyższą trwałość naszych produktów i 100-procentową jakość – we wszystkim, co robimy.

 

Ekonomiczność Miele Professional

Jakościowa przewaga produktów Miele Professional przynosi korzyści przede wszystkim w dłuższej perspektywie. Analizując koszty w całym okresie eksploatacji naszych produktów, wyraźnie widoczna stają się oszczędności, jakie one zapewniają. Dla naszych klientów niemiecka myśl techniczna oznacza najwyższą ekonomiczność: długa żywotność, niewielkie zużycie wody i energii – w połączeniu z szybkimi, pewnymi cyklami roboczymi i trwałą, bezawaryjną technologią.

 

Wydajność Miele Professional

Niezależnie od wymagań stawianych naszym urządzeniom, wszystkie wyróżniają się wyjątkowo wysoką wydajnością i długą żywotnością. Każdy produkt jest poddawany końcowym testom eksploatacyjnym i dopiero po ich bezbłędnemu zaliczeniu jest udostępniany do zastosowania w praktyce. Nasze urządzenia pracują i pracują – a nasi klienci mogą skupić się na tym, co najważniejsze: najlepszych wynikach pracy.

 

Ergonomia Miele Professional

Urządzenia Miele Professional posiadają szereg inteligentnych funkcji i pozwalają na precyzyjne dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Wiele z tych procesów przebiega automatycznie, a parametry programów wybiera się szybko i intuicyjnie. Łatwa nawigacja za pomocą wyświetlacza tekstowego zapewnia bezpieczne użytkowanie.

 

Serwis Miele Professional

Nasz serwis zaczyna się jeszcze przed wysyłką produktów. Przeprowadzamy dokładne analizy potrzeb połączone z planowaniem procesów i szczegółowymi obliczeniami ekonomiczności. Wspólnie z naszymi klientami opracowujemy specyficzne koncepcje do indywidualnych przypadków zastosowania. W ten sposób powstają dostosowane do potrzeb rozwiązania systemowe, które gwarantują niezawodną realizację procesów. Podczas codziennej pracy nasi klienci mogą zawsze liczyć na pomoc naszego działu serwisowego. W ramach indywidualnie dopasowanych programów serwisowych z umowami na konserwację oferujemy serwis prewencyjny. Przeglądy, konserwacje i czynności serwisowe przyczyniają się do bezpieczeństwa procesów roboczych, utrzymania wartości urządzeń, a tym samym do zabezpieczenia inwestycji. Jeśli cokolwiek stanie się z naszymi urządzeniami, dzięki gęstej sieci serwisowej Miele Professional jesteśmy w stanie zareagować bardzo szybko – w przypadku techniki medycznej w wielu regionach nawet 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Filozofia

Miele Professional skupia się na produkcji produktów przemysłowych do następujących zastosowań: przemysłowe zmywanie naczyń, technika pralnicza, laboratoryjna, medyczna i stomatologiczna. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są najwyższej klasy, innowacyjne produkty o wysokiej wydajności czyszczenia i wysokich standardach higienicznych, najlepszym wyborem zawsze jest Miele Professional.

Więcej o filozofii firmy

Historia

Od ponad 90 lat produkty przeznaczone do zastosowania przemysłowego są jedną z podstaw sukcesu firmy Miele & Cie. KG. Początkowo były to duże pralnice, później doszły zmywarki, a od lat 60. – produkty medyczne. Od roku 2000 dział Miele Professional przekształcił się ze zwykłego producenta w dostawcę rozwiązań systemowych dla przemysłu.

Więcej o historii firmy Miele

Zarządzanie

Firma Miele Professional International jest zarządzana przez panów Andreasa Bardunę (marketing / dystrybucja) i Michaela Krimpmanna (technika).

Odpowiedzialny za działalność operacyjną działu Professional spółki Vertriebsgesellschaft Deutschland jest pan Martin Hübner.

Więcej o zarządzaniu w firmie Miele

Business development

W roku obrotowym 2021 firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 4,84 mld euro. Odpowiada to wzrostowi 335,9 mln euro, czyli 7,5%. W Niemczech obrót wyniósł 1,91 mld €. Na dzień 31 grudnia 2021 r. Grupa Miele zatrudniała około 22 000 osób na całym świecie, z czego 11 400 w Niemczech.

Więcej o rozwoju przedsiębiorstwa

Zrównoważony rozwój

Postępowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju to nie tylko istotna wartość i tradycja w firmie Miele, ale również nieodzowny środek do osiągnięcia długoterminowego sukcesu przedsiębiorstwa. Miele jest członkiem europejskiej organizacji Global Compact i sygnatariuszem "Charta der Vielfalt". Co dwa lata Miele publikuje raport dot. zrównoważonego rozwoju.

Więcej na Miele-Nachhaltigkeit.de